APARTAMENT KOMETA – nastrojowe wnętrze inspirowane kosmosem

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Inspiracją stał się kosmos oraz obrazy nocnego nieba, kontrastowe zestawienia bieli i czerni podkreślają strefy funkcjonalne ale także nadają niepowtarzalny, wyrazisty charakter przestrzeniom mieszkalnym. 

Aranżacja wnętrz mieszkania. Kraków.

Kometa

Projektanci chcąc sprostać wymaganiom inwestora – miłośnika science fiction i fantastyki wprowadzili do wnętrza motywy nawiązujące estetyką do tego nurtu. Motywem przewodnim całego projektu a zarazem inspiracją do tytułowej Komety stał się sufit w salonie – wypełniony świetlnymi pasmami przywodzi na myśl nocne niebo rozbłyskujące deszczem spadających gwiazd…

Ziemia

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy – dzienną i nocną którym odpowiadają kolory kolejno czarny i biały. Sypialnia wraz z łazienką pokryły się bielą, dodatkowym elementem mającym powiększyć tę przestrzeń jest szyba aktywna umieszczona pomiędzy nimi. Zapewnia ona prywatność gdy jest mleczna lub otwiera perspektywę gdy jest przezierna. Salon wraz z kuchnią został utrzymany w ciemnych barwach z charakterystyczną teksturą pokrywającą meble. W obu strefach wprowadzono akcenty w postaci złotych elementów wyposażenia czy armatury. W salonie otwartym na podwórko zapewniono inwestorowi miejsce relaksu – stylizowany fotel stanowi przeciwwagę do nowoczesnego otoczenia.

Kosmos

W sypialni oraz w salonie zaprojektowano podwieszane sufity które mają wyjątkowe wykończenie. Sufit w sypialni pokryto lustrem – dla powiększenia wnętrza oraz aby umożliwić grę świateł. W salonie natomiast w suficie wbudowano oświetlenie ledowe. Charakterystyczny kosmiczny klimat wprowadzają do wnętrza obudowane czarnym, kamiennym fornirem meble. Tekstura którymi są pokryte ma nawiązywać do nieregularnej struktury meteorytu.

Publikacje: