SPIRAL HOUSE – OKŁADKA ARCHITEKTURA & BIZNES!

Zostaliśmy zaszczyceni wyjątkowym wyróżnieniem- nasz rysunek ideowy projektu domu jednorodzinnego Spiral House znalazł się na okładce magazynu Architektura & Biznes (nr 7-8.18) o jakże znaczącym tytule Domek.pl. Wewnątrz numeru znalazło się zestawienie najciekawszych realizacji domów jednorodzinnych na terenie Polski a wśród nich opis naszego projektu. Po raz kolejny Spiral House został doceniony na arenie ogólnopolskiej. Niezmiernie cieszymy się z publikacji na łamach największego czasopisma architektonicznego w naszym kraju!

https://www.architekturaibiznes.pl/308,architektura-i-biznes-7-8-2018.html

Szczegóły projektu: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house-rozwazania-na-temat-pustki-inaczej-nazywanej-atrium/

okładka 1

okładka2

SPACER W CHMURACH – I NAGRODA W NIEOGRANICZONYM, JEDNOETAPOWYM KONKURSIE NA PROJEKT OBIEKTU ŚCIEŻKI W „KORONACH DRZEW” ORAZ WIEŻY WIDOKOWEJ NA TERENIE ROZTOCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO- ZADANIE A

Z wielką radością chcielibyśmy przekazać wyniki Konkursu architektonicznego na projekt obiektu Ścieżki w „Koronach drzew” na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Autograf Studio zdobyło I miejsce! Niezmiernie się cieszymy i mamy nadzieje że już niedługo wspólnie będziemy mogli spacerować po powietrznych tarasach!
Projekt „Spacer w Chmurach” został doceniony przez jury konkursowe za wysoką jakość oraz atrakcyjność zastosowanych rozwiązań! Chcieliśmy aby całe założenie było spójne oraz opowiadało historię tego niezwykłego miejsca. „Ścieżka w Koronach Drzew na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego została podzielona na trzy główne części ideowe i funkcjonalne: Edukacja- ścieżka naziemna, Kontemplacja- ścieżka powietrzna, Medytacja- rondo powietrzne.”

Szczegóły projektu: http://autograf-studio.pl/portfolio/spacer-w-chmurach-sciezka-w-koronach-drzew-na-terenie-roztoczanskiego-parku-narodowego/

Strona konkursu: https://1048.konkurs.sarp.pl/wyniki_konkursu/

Spacer w Chmurach - wizualizacja1

Spacer w Chmurach - wizualizacja4

W GŁOWIE ARCHITEKTA – WYSTAWA AUTOGRAF STUDIO

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy przybyli na wernisaż wystawy Marcina Galasa i Tomasza Smugi: W GŁOWIE ARCHITEKTA, oraz tym którzy zobaczyli wystawę w Galerii Dymu w Krakowie.

Przedsłowie do wystawy wygłoszone przez Profesora Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Mariusza Twardowskiego:
Tomasz Smuga i Marcin Galas to szczególni projektanci. Ich rysunki i budowle wykraczają daleko poza przyjęte rozumienie dystynkcji „architektura”. Dla nich projektowanie to historia która dzieje się wokół szkiców, rozmów, czasem żartów, uzgodnień w urzędach, realizacji na działce własnych wyobrażeń. Wyjątkowość poznajemy już w pierwszych rozmowach. Pomysły rodem z jakiejś wyimaginowanej czasoprzestrzeni przekładają na rysunki. I… jakimś trafem można zobaczyć je zrealizowane. Nie da się określić kierunku, w którym autorzy wystawy podążają. Chyba bardzo dobrze, bo co jakiś czas zaskakują kolejnymi niezwykłymi pomysłami. Nie, to nie są elfy fruwające w przestworzach. Oni znakomicie stąpają po ziemi. Ich Autograf Studio jest bardzo dobrze działającym „przedsiębiorstwem”. Udane projekty, świetnie prowadzone biuro projektowe sprawiają, że to spełnieni projektanci i ogrom nagród w konkursach, publikacje w międzynarodowych czasopismach i wydawnictwach internetowych podkreślają ich talent.

Wystawa „W GŁOWIE ARCHITEKTA” świetnie przedstawia wspomnianą „wyimaginowaną czasoprzestrzeń”, w której rodzą się ich projekty. Jak sami autorzy o niej piszą, „wernisaż jest pretekstem do tego aby zaprezentować niejako od kuchni jak wygląda codzienność lub też dzień z życia pracowni. Wystawa daje wgląd w prywatny, wręcz intymny świat projektantów. Pozwala bez wykonywania znieczulenia ogólnego i krwawej trepanacji czaszki, sprawdzić co siedzi w GŁOWIE ARCHITEKTA”

wystawa6

wystawa1

wystawa2

wystawa3

wystawa4

wystawa5

DOM NAD WZGÓRZEM – NAJLEPSZY DOM JEDNORODZINNY W POLSCE W 2022

Najlepszy dom jednorodzinny w Polsce w 2022 roku według Archinei i Onetu! Miło nam poinformować że już po raz 3!!! zostaliśmy wyróżnieni miejscem w szczególnym zestawieniu 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych według portalu Archinea! Ranking przedstawia wyróżniające się koncepcje domów na terenie całego kraju. Dziękujemy że mogliśmy znaleźć się w tak ważnym podsumowaniu oraz gratulujemy pozostałym nagrodzonym!

Zapraszamy do zapoznania się z całym zestawieniem: https://archinea.pl/najciekawsze-projekty-domow-polskich-architektow-w-2022-roku/

top1

top2

WYWIAD DLA ARCHINEI I ONETU NA TEMAT SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jakże aktualnym artykułem na temat rozwoju Sztucznej Inteligencji w kontekście architektury. Wywiad ukazał się w serwisach Archinea oraz Onet. Autograf Studio w osobie Tomasza Smugi udziela obszernej wypowiedzi na powyższy temat!
Cytując fragment tekstu: Czeka nas w bliskiej przyszłości rewolucja, która zmieni na zawsze pozycję architekta, rozumienie zawodu architekta, jak i zmianę życia społeczeństw. I ja, patrząc na świat, który stworzyliśmy i w którym żyjemy, i w którym niestety muszą żyć przyszłe pokolenia… Osobiście, tej nadchodzącej zmiany nie mogę się doczekać.

https://archinea.pl/polscy-architekci-o-sztucznej…/

1

2

SPACER W CHMURACH – PUBLIKACJE W SERWISACH BRANŻOWYCH

Całość założenia ścieżki powietrznej „Spacer w Chmurach” to niemal 580 metrów drogi spacerowej. Trasa wędrówki po Roztoczańskim Parku Narodowym dzieli się na część naziemną i powietrzną. Ta druga to ścieżka powietrzna w koronach drzew oraz zwieńczenie trasy w postaci powietrznego ronda. Część naziemna przyjmuje charakter głównie edukacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z licznymi publikacjami na temat konkursu:

Spacer w Chmurach - wizualizacja3

Spacer w Chmurach - wizualizacja2

NOMINACJA DO PROGRAMU GRAND DESIGNS

Z niezmierną radością, informujemy, że zostaliśmy wybrani do zaprezentowania swoich projektów w programie Canal + Grand Designs, który po raz pierwszy skupi się na projektach znajdujących się na terenie Polski. Jest to seria programów, która przedstawia ludzi projektujących oraz budujących swoje wymarzone domy. Do przestawienia zostało wybrane 6 naszych projektów: Karbonado House, Panoramic House, Dom Forteca XS, Lovview House, Liberty House oraz Dom 40 i 4. Będziemy udostępniać dalsze informacje z produkcji serii, jednak już teraz zachęcamy do śledzenia naszych działań i osiągnięć właśnie w tym programie.

grand designs1

AUTOGRAF STUDIO – GOŚCINNY WYKŁAD NA WYDZIALE ARCHITEKTURY POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ

Autograf Studio zostało poproszone o wygłoszenie wykładu dla studentów 2 roku architektury na Politechnice Krakowskiej. Inicjatorem wydarzenia był profesor WA PK dr hab. inż. arch. Mariusz Twardowski. Mieliśmy przyjemność opowiedzieć o naszej metodzie projektowej oraz przedstawić nasze realizacje. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za tak liczne przybycie!

w1

w2

w3

LUNETA HOUSE – NAJLEPSZY DOM JEDNORODZINNY W POLSCE!

Miło nam poinformować że kolejny raz zostaliśmy wyróżnieni miejscem w zestawieniu 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych według portalu Archinea. Ranking przedstawia wyróżniające się koncepcje domów na terenie całego kraju. Tym razem doceniono nasz projekt Lunety! Dziękujemy że mogliśmy znaleźć się w tak ważnym podsumowaniu oraz gratulujemy pozostałym architektom!

Zapraszamy do zapoznania się z całym zestawieniem: https://archinea.pl/10-najciekawszych-projektow-domow-jednorodzinnych-2020-roku/

oraz z projektem Lunety na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/luneta-house/

projekt2

projekt1

LIBERTY HOUSE – PUBLIKACJE W SERWISACH BRANŻOWYCH

Liberty House to dom który próbuje reinterpretować wzorce charakterystyczne dla krakowskiej architektury. Dzięki zastosowaniu modułów mieszkalnych forma staje się uporządkowana niczym pierzeja Rynku Głównego. Zapraszamy do zapoznania się z projektem w licznych publikacjach medialnych:

Onet.pl: https://www.onet.pl/styl-zycia/archinea/liberty-house-dom-inspirowany-krakowska-architektura/ls57bwm,30bc1058

Archinea: https://archinea.pl/liberty-house-inspirowany-krakowska-architektura-dom-projektu-autograf-studio/

Architektura – Murator: https://architektura.muratorplus.pl/projekty/liberty-house-projekt-domu-inspirowany-historyczna-architektura-krakowa-aa-aE3b-jDfM-eE9H.html

Bryła.pl: https://www.bryla.pl/liberty-house-od-autograf-studio-dom-inspirowany-tradycyjna-architektura-krakowa

Liberty House - wizualizacja10

Liberty House - wizualizacja3

DOM 40 i 4 – WYWIAD W ARCHITEKTURA & BIZNES, PUBLIKACJA ARCHITECTU.PL

A&B opublikowało artykuł na temat naszego Projektu 40 i 4. Tekst został uzupełniony o wywiad w którym opowiadamy o inspiracjach oraz procesie projektowym:
Niecodzienny kształt domu wynika z licznych inspiracji zaczerpniętych z kultury — autorzy odwołują się do Adama Mickiewicza i symbolu czterdzieści i cztery, Odysei kosmicznej Stanleya Kubricka, a nawet wspominają stworzenie świata.
Ważną postacią jest również architekt Juliusz Żórawski i jego podejście do pracy projektowej traktowanej niczym łamigłówka, polegającą na ułożeniu zdania ze słów pomieszanych.
W tym przypadku pojęciami była ilość danych zapisana w przestrzeni działki: przepływający strumyk, bujna zieleń, krajobraz górski, lokalna architektura, nastrój łąki, poranne mgły, las bukowy, tradycja… One następnie przerodziły się w nasze 44 słowa architektury — tłumaczą autorzy.

Natomiast zajmujący się architekturą współczesną portal Architectu.pl pisze tak:
Stanley Kubrick, Adam Mickiewicz i astronomia – oto, co zainspirowało architektów ze studia Autograf do stworzenia wyjątkowego domu w zachwycającym otoczeniu natury Beskidu Śląskiego. Dzięki otwartości i ogromnej wyobraźni inwestorów, zespołowi udało się stworzyć odważny projekt, który, pomimo zdecydowanej formy żelbetonowych elementów, pozostaje niezwykle mistyczny i pod wszelkimi względami niezwykły.

Całość dostępna na:
https://www.architekturaibiznes.pl/dom-czterdziesci-i-cztery-autograf-studio,6608.html
oraz: https://architectu.pl/aktualnosci/40-i-4.-Dom-poezji-i-matematyki

40_2

DOM NAD WZGÓRZEM – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHITEKTURA MURATOR

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją naszego Domu nad Wzgórzem w serwisie Architektura Murator: „Krakowskie Studio Autograf od 2006 roku prowadzą wspólnie Marcin Galas i Tomasz Smuga. Architekci mają na koncie wiele nietypowych domów jednorodzinnych, by wymienić tylko Karbonado House inspirowany strukturą kryształu czy Latającą Stodołę, którego znaczna część zdaje się lewitować nad ziemią. Ich ostatni projekt to opracowany na zlecenie klienta z Austrii 500-metrowy Dom nad Wzgórzem. W tym przypadku projektanci skomponowali trzykondygnacyjny obiekt z horyzontalnych brył nieznacznie przesuniętych względem siebie.”

Link do publikacji: https://architektura.muratorplus.pl/projekty/dom-nad-wzgorzem-projektu-autograf-studio_12302.html

murator1 (2)

murator2

SPACER W CHMURACH – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

W czwartek 19.10.2023 odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz dyskusja pokonkursowa dotycząca Konkursu architektonicznego na projekt obiektu Ścieżki w „Koronach drzew” oraz Wieży widokowej na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Autograf Studio za swój projekt „Spacer w Chmurach” zdobyło pierwszą nagrodę.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/spacer-w-chmurach-sciezka-w-koronach-drzew-na-terenie-roztoczanskiego-parku-narodowego/

Poniżej relacja z tego wydarzenia:

kładka_5

kładka_7

kładka_4

MYŚLĄCA RĘKA – WYSTAWA ARCHITEKTONICZNA

Chcielibyśmy podziękować organizatorom oraz wszystkim gościom którzy zjawili się na wernisażu wystawy „Myśląca ręka” połączonym z promocją kalendarza Fundacji im. Karoliny Pacholewicz na 2022 rok który odbył się 06 grudnia 2021 w Galerii Dymu w Krakowie!

Prezentowane rysunki znalazły się w aktualnej edycji kalendarza Fundacji im. Karoliny Pacholewicz na kolejny rok. Autorami rysunków są: Marcin Barański, Agata Bonenberg, Marcin Brataniec, Piotr Burak-Gajewski, Urszula Forczek-Brataniec, Marcin Galas, Stanisław Zbigniew Kamieński, Wojciech Kamieński, Konrad Kucza-Kuczyński, Beata Malinowska-Petelenz, Maciej Skaza, Tomasz Smuga i Mariusz Twardowski.

wystawa_1

wystawa_2

wystawa_3

wystawa_4

KONKURS HOME ZONE 2017 – JURY

Miło nam poinformować, że zostaliśmy zaproszeni do zaszczytnego grona KAPITUŁY KONKURSU HOME ZONE 2017!
Home Zone – ogólnopolski projekt realizowany przy współpracy największych mediów w Polsce oraz wybitnych architektów z renomą międzynarodową, którego celem jest wskazanie właściwych rozwiązań w konkretnym sektorze poprzez promocje przedsiębiorstw, które zasługują na szczególne wyróżnienie na polskim rynku.

HZ1

HZ2

PUNKT, LINIA A PŁASZCZYZNA – KALENDARZ ARCHITEKTONICZNY

W grudniu odbył się wernisaż wystawy „Punkt, linia a płaszczyzna” połączony z promocją kalendarza Fundacji im. Karoliny Pacholewicz na 2024 rok. W tym roku na ekspozycji mieliśmy zaszczyt zaprezentować aż dwie prace: Spacer w Chmurach oraz Wieża Miłości, Wieża Samotności. Dziękujemy wszystkim za obecność! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją. Kalendarze nadal są do nabycia na stronie fundacji, zachęcamy do wsparcia!

410836249_858985712905380_1193158005832677583_n

410200365_857131966424088_4153724431571658592_n

DOM NAD WZGÓRZEM – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL, DOMIPORTA ORAZ ARCHINEA

Dom nad Wzgórzem naszego autorstwa ukazał się w portalach internetowych. Przeczytać na jego temat można na stronie Domiporta.pl a także dzięki współpracy Archinei z Onetem pojawiliśmy się na stronie głównej tego ogólnopolskiego portalu.

Serdecznie dziękujemy a także zapraszamy do zapoznania się z całym projektem na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-nad-wzgorzem-architektoniczna-chmura/

dom nad wzgórzem2

dom nad wzgórzem1

SARP KRAKÓW – WYSTAWA WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ 13/23

Autograf Studio miało zaszczyt uczestniczyć w wernisażu wystawy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 13/23- Realizacje projektów i prace badawcze nauczycieli akademickich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w ostatnim dziesięcioleciu. Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom architektkom i kolegom architektom którzy prezentowali swoje prace w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Krakowie! Kuratorem wystawy był dr hab. inż. arch. Mariusz Twardowski, prof. PK.

2

4

3

SPIRAL HOUSE – NAJLEPSZY DOM JEDNORODZINNY W POLSCE!

Miło nam poinformować że zostaliśmy wyróżnieni miejscem w zestawieniu 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych według portalu Archinea. Serwis od lat śledzi i promuje oryginalną polską architekturę współczesną. Ranking przedstawia wyróżniające się koncepcje domów na terenie całego kraju. Dziękujemy że mogliśmy znaleźć się w tak doborowym gronie architektów!

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

Zestawienie dostępne tutaj: https://archinea.pl/10-najciekawszych-projektow-domow-jednorodzinnych-2018-roku/

spiral 1

spiral 3

ULOTNOŚĆ – WYSTAWA ARCHITEKTONICZNA

Chcielibyśmy podziękować organizatorom oraz wszystkim gościom którzy zjawili się na wernisażu wystawy „Ulotność” gdzie prezentowaliśmy nasz rysunek Dom 40 i 4 – kosmiczna podróż. Spotkanie połączone było z promocją kalendarza Fundacji im. Karoliny Pacholewicz na 2023 rok.

Przedświąteczna wystawa Fundacji stała się już tradycją – przy ulicy Powiśle, w Kromie, tuż obok Wawelu prezentowali swoje prace: Tomasz Smuga, Marcin Galas, Agata Bonenberg, Marcin Brataniec, Wojciech Kamieński, Konrad Kucza-Kuczyński, Krzysztof Ludwin, Beata Malinowska-Petelenz, Marcin Sadowski, Dominika Skaza, Maciej Skaza, Michał Sroka, Jadwiga Środulska-Wielgus, Marcin Włodarczyk.

Kalendarz można kupić kontaktując się z Fundacją. Więcej na www.fundacjakaroliny.pl

318806975_584897776980843_8511810975935221954_n

318511132_584897766980844_6777975775546404681_n

318599633_584897830314171_1872814238451937677_n

318548554_584897786980842_460912100121270381_n

DOM FORTECA XS – WYWIAD W ARCHITEKTURA & BIZNES

Portal Architektura & Biznes zamieścił na swoich łamach obszerny wywiad na temat naszego projektu Fortecy XS:

Zamknięty, rdzawy prostopadłościan odcinający się na tle zielonej łąki to Forteca XS, nowy projekt architektów z AUTOGRAF STUDIO. Minimalistyczny dom jednorodzinny przypominający współczesną twierdzę pokrytą cortenem powstaje w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego, a jego forma tworzy mocny kontrast z otoczeniem.

Dobrawa Bies: Autograf Studio jest znane z niekonwencjonalnego podejścia do projektowania i odważnych, przeczących prawom fizyki budynków. Forteca jest natomiast skromnym obiektem o prostej bryle. Skąd taka decyzja?
Autograf studio: Faktycznie nasza pracownia znana jest najbardziej z ekstrawaganckich i prowokujących dzieł, ale to zawsze do inwestora należy ostatnie zdanie i zawsze to on decyduje, na ile jego dom będzie ekscentryczny. Wybór formy projektowanych obiektów jest dla nas zawsze wypadkową określonych przez klienta założeń, obserwacji działki, na której ma powstać, rozmów na temat wyobrażeń czym ta architektura jest oraz naszej autorskiej interpretacji tego, co usłyszymy od inwestora, lub umiejętnego udawanie czego usłyszeć nie chcieliśmy : )

Zapraszamy do lektury całości:
https://www.architekturaibiznes.pl/dom-forteca-xs-autograf-studio,7281.html

a także na nasza stronę:
http://autograf-studio.pl/portfolio/forteca-xs/

fortecaAB1

fortecaAB2

APARTAMENT KOMETA- TOP 10 NAJCIEKAWSZYCH WNĘTRZ W CIEMNYCH TONACH

Dziękujemy za wyróżnienie Archinei oraz Onetowi poprzez umieszczenie naszego projektu Apartamentu Kometa w zestawieniu 10 najciekawszych wnętrz w ciemnych tonach. Jak piszą autorzy rankingu: Prezentujemy najciekawsze aranżacje nowoczesnych wnętrz domów, mieszkań i apartamentów, zaprojektowane w odważnych, ciemnych tonach.

Całe zestawienie można zobaczyć na stronie: https://archinea.pl/top-10-ciekawe-pomysly-na-wnetrza-w-ciemnych-tonach/

Apartament Kometa na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/apartament-kometa-nastrojowe-wnetrze-inspirowane-kosmosem/

onet_1

onet_2

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY 2023

Autograf Studio na tegorocznym Biennale! Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023, odbyło się w dniach 13-14 października 2023 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Hasło tej edycji to „Recover”.
Gospodarzem Biennale jest Miasto Kraków, a w organizację wspólnie z SARP Oddział Kraków zaangażowani są między innymi Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii oraz Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP, a także miesięcznik Architektura i Biznes.

370151102_857565912352085_6334942511049391521_n1

387499477_1467074107168672_5670261721359961239_n1

387512689_1006216557261318_5098812348030003055_n1

DOM 40 I 4 – PUBLIKACJA W SERWISIE MURATOR.PL

Dziękujemy serwisowi Murator.pl za publikację na temat naszego projektu Domu 40 i 4:
Forma budynku nawiązuje do ogromnego teleskopu wycelowanego w niebo, w przyszłość, prosto w gwiazdy. Umożliwia obserwację sklepienia z lewitującej, betonowej bryły. Jednocześnie szklany, parterowy pawilon salonu, dopuszcza obserwację tego, co przyziemne. Pozwala wtopić się przeziernej części w otaczającą roślinność i wodę oraz patrzeć na zmieniające się kolory lasu w czterech porach roku.

Zapraszamy do zapoznania się z całością:
https://architektura.muratorplus.pl/projekty/dom-40i4-nowa-realizacja-autograf-studio_10944.html

40_6

LATAJĄCA STODOŁA – ARTYKUŁ NA PORTALU DOMIPORTA.PL

W serwisie Domiporta.pl który zajmuje się szeroko pojętym rynkiem mieszkaniowym ukazała się publikacja na temat projektu Latającej Stodoły. Dziennikarz w taki sposób scharakteryzował nasze biuro: Autorzy projektu, architekci Marcin Galas oraz Tomasz Smuga ze studia architektonicznego Autograf Studio tworzą jeden z najbardziej ekstrawaganckich zespołów projektowych w Małopolsce. Ich projekty są ze wszech miar oryginalne i odważne w koncepcji oraz wykonaniu. Nie inaczej jest z opisywanym projektem.

Autor zwrócił uwagę na inspiracje które towarzyszyły nam przy tworzeniu domu: Gdy ma powstać wyjątkowy projekt architektoniczny, to natchnieniem może być wszystko. Chmury nad morzem, jak to było w przypadku opery w Sydney, albo obraz „Kuszenie świętego Antoniego” Salvadora Dalego. To właśnie płótno zainspirowało projektantów wyjątkowego domu. „Dom Latająca Stodoła” na pewno będzie wywoływał kontrowersje, bo choć inspirowany lokalną architekturą nie odnosi się do niej bezpośrednio. Sam inwestor również, nie był od początku przekonany, ale projektantom udało się go namówić na realizację śmiałego przedsięwzięcia.

Dziękujemy za wyróżnienie oraz zapraszamy do lektury całości: https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26305333,oto-dom-latajaca-stodola-inspirowana-tworczoscia-salvadora.html

Projekt na naszej stronie można znaleźć pod linkiem: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-surrealistyczny-dom-jednorodzinny/

5

domi2

DOM 40 I 4 – ARTYKUŁY W: ELLE, ARCHINEA ORAZ DOMIPORTA

Elle Decoration pisze o nas tak: Oryginalne projekty pozostają często jedynie w sferze wstępnych szkiców i wizualizacji. Inaczej jest w przypadku ciekawego domu „40 i 4” stworzonego przez pracownię architektoniczną Autograf Studio (architekt Marcin Galas, architekt Tomasz Smuga) z Krakowa. Budynek powstaje właśnie w Beskidzie Śląskim.

Artykuł na temat Domu 40 i 4 ukazał się także w serwisie Archinea.pl oraz Domiporta.pl: Dom studia Autograf tak bardzo się wyróżnia spośród tysięcy nowo powstających budynków, że nawet urzędnicy mieli z nim problem. Niesamowity kształt domu łamie zasady grawitacji i metaforycznie odrywa się od ziemi.

Dziękujemy za publikacje i zapraszamy do zapoznania się z projektem także na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-40-i-4/

40_3

40_4

40_7

KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ CMENTARZA WOJSKOWEGO ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA WESTERPLATTE – WYRÓŻNIENIE REGULAMINOWE

Z wielką radością informujemy o wynikach konkursu organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Jury pod przewodnictwem dr. hab. inż. arch. Bolesława Stelmacha, prof. Politechniki Łódzkiej – dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki wyłoniło zwycięzców a także nagrodziło m.in. naszą pracownię:
– Konkurs był bardzo trudny. Należało z jednej strony zaprojektować kameralny cmentarz dla bohaterów dramatycznych wydarzeń na Westerplatte, a z drugiej znaleźć formę ponadczasowego, uniwersalnego upamiętnienia, które uszanuje kruche, autentyczne świadectwa historii: krajobraz, ukształtowanie terenu, ruiny, leje po bombach. Nadesłane prace należy ocenić jako dobre lub bardzo dobre – powiedział przewodniczący Sądu Konkursowego dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach.

Dziękujemy za to ogromne wyróżnienie a także gratulujemy pozostałym laureatom!

Nasza praca konkursowa: http://autograf-studio.pl/portfolio/cmentarz-zolnierzy-wojska-polskiego-na-westerplatte/

Relację z ogłoszenia wyników można zobaczyć na oficjalnej stronie konkursu: https://muzeum1939.pl/ogloszenie-wynikow-konkursu-na-opracowanie-koncepcji-urbanistycznoarchitektonicznej-cmentarza/aktualnosci/4037.html

jak i pozostałe prace konkursowe: https://konkurs.muzeum1939.pl/

w1

w2

DOM FORTECA XS – PUBLIKACJA W SERWISIE DOMIPORTA.PL

~Dom Forteca XS nie tylko strzeże swoich mieszkańców fizycznie, ona osłania ich także emocjonalnie~

Redakcja portalu Domiporta.pl umieściła na swoich łamach obszerny artykuł dotyczący naszego projektu Fortecy XS, autor zauważa wiele odniesień do architektury historycznej: Takie rozwiązanie były stosowane w przeszłości na całym świecie. Już w II wieku p.n.e. domy w starożytnym Rzymie były obudowane wokół wewnętrznego dziedzińca. Wcześniej takie rozwiązania były stosowane również w budowlach etruskich. Podobne rozwiązanie stosowano również na drugiej półkuli. W cesarskich Chinach znane były domy o kształcie pieczęci (np. w prowincji Yunan). Domy były stawiane na planie kwadratu i były to budynki zupełnie zamknięte dla obserwatorów z zewnątrz. Wewnętrzny dziedziniec nazywany wówczas „studnią nieba” zapewniał dostęp do światła oraz komfortową wentylację pomieszczeń.

A także zwraca uwagę na zalety jakie wynikają z zamknięcia/otwarcia bryły: Piękna i prosta idea szczęścia dla każdego marzącego o domu komfortowym i nietracącym nic ze swojej niesamowitej lokalizacji. To architektoniczne „zjeść ciastko i mieć ciastko”.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całością: https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26917781,od-dziedzinca-wawelu-do-niewielkiego-jednorodzinnego-domku.html

Dom Forteca XS na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/forteca-xs-dom-z-dziedzincem-jako-wspolczesna-twierdza/

forteca1

forteca2

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY 2021

Podczas Międzynarodowego Biennale Architektury w krakowskim Centrum Kongresowym ICE na towarzyszącej wydarzeniu wystawie „Architekci małopolski 2021”, Autograf Studio miało przyjemność przedstawić projekty 4 domów: Luneta House, Dom V.W.X.Y.Z, Horizontal House oraz Dom Trzy Szczyty. Wszystkie można znaleźć w zakładce Projekty. Miło nam że już po raz kolejny MBA prezentowało koncepcje domów naszego autorstwa.

biennale2

biennale1

APARTAMENT KOMETA – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL

Nasz projekt aranżacji wnętrz został opublikowany na stronie onet.pl. Jest to konsekwencja współpracy największego polskiego portalu internetowego z serwisem Archinea.pl, wspólnie promują oni oryginalne rozwiązania architektoniczne proponowane przez polskich projektantów.

Dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z projektem również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/apartament-kometa/

onet1

onet2

KONKURS ARCHITEKTONICZNO-RZEŹBIARSKI NA UPAMIĘTNIENIE ORLĄT LWOWSKICH – WYSTAWA

W siedzibie Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” odbyła się wystawa pokonkursowa dotycząca opracowania koncepcji formy przestrzennej upamiętniającej Orlęta Lwowskie w parku przy ul. Karmelickiej w Krakowie. Organizatorami konkursu byli Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie we współpracy z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem Autograf Studio:
Rzeźba została stworzona jako hołd dla Orląt Lwowskich, grupy młodych polskich żołnierzy walczących podczas obrony Lwowa w latach 1918-19. Ma upamiętniać symbol niezłomnej walki o wolność i niepodległość Polski, młodzież i dzieci spontanicznie i ofiarnie broniące miasta. Rzeźba składa się z 120 wiszących podobizn orłów, które symbolizują Orlęta Lwowskie. Każdy ptak jest wykonany ze stali aby zapewnić trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Podobizny orłów są zawieszone na różnej wysokości, układ ma sugerować wzbijanie się do lotu chmary ptaków po spirali. Tworzy to dynamiczną i ruchomą kompozycję, inną z każdej strony. Zawieszone elementy mogą się poruszać pod wpływem wiatru, całość staje się dzięki temu rzeźbą kinetyczną.

1

2

STARGARDZIANIE-OJCZYŹNIE – II MIEJSCE W KONKURSIE Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nasza nowatorska koncepcja architektoniczno-rzeźbiarska pt. „STARGARDZIANIE-OJCZYŹNIE W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”, znalazła uznanie i zdobyła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie. Szacowne Jury tak uzasadnia decyzję: „Projekt proponuje nowatorskie, prospołeczne podejście do formy Pomnika, poprzez propozycje interaktywności użytkowników, mobilności i zmienności przestrzeni. Istota takiego rozwiązania stanowi czytelny znak nowego podejścia do rozumienia i odbioru Pomnika.”

Cały projekt można znaleźć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/stargardzianie-ojczyznie/

stargard3

31960121_1665268076901085_6720096751207841792_o

LATAJĄCA STODOŁA – WYWIAD W GAZECIE KRAKOWSKIEJ I DZIENNIKU POLSKIM

Artykuł i wywiad na temat domu Latająca Stodoła oraz inspiracji w pracy architekta ukazał się w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim: Sztuka ma zawsze pierwszeństwo – mówią pomysłodawcy Domu Latająca Stodoła. To projekt jednorodzinnego budynku, który powstaje w okolicy Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi motywami które towarzyszyły nam przy tworzeniu tego projektu!

Dziękujemy za wyróżnienie i zapraszamy do lektury:
https://gazetakrakowska.pl/pod-krakowem-powstaje-surrealistyczny-dom-bedzie-wygladal-jakby-zaraz-mial-sie-zawalic/ar/c13-15178850
https://krakow.naszemiasto.pl/pod-krakowem-powstaje-surrealistyczny-dom-latajaca-stodola/ar/c9-7896307

Projekt dostępny również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-surrealistyczny-dom-jednorodzinny/

L2

gk2

DOM V.W.X.Y.Z. – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL

Dzięki współpracy portalu Archinea.pl z Onetem nasz projekt Dom V.W.X.Y.Z. zagościł na łamach tego ogólnopolskiego serwisu. O koncepcji: W opozycji do ogólnie przyjętego porządku kolejne domy to ostatnie, a nie pierwsze litery alfabetu – tak jak ich architektura staje w opozycji do standardowych rozwiązań. W nawiązaniu do wyglądu ostatnich 5 liter alfabetu powstają podpory kolejnych domów, konstrukcje mają kolejno kształt V, W, X, Y, Z.

Szczegóły również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

o2

o1

SPIRAL HOUSE – WYSTAWA ARCHITEKCI MAŁOPOLSKI 2017

Nasz projekt domu jednorodzinnego Spiral House na wystawie Architekci Małopolski 2017! Pracę można było oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Na prawie 120 planszach zaprezentowano realizacje i projekty architektów, członków Małopolskiej OIA RP. Wystawa stanowiła swego rodzaju podsumowanie działalności najlepszych małopolskich architektów w latach 2010-2017.

Szczegóły projektu: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

manggha1

manggha2

manggha3

manggha4

KAPITUŁA KONKURSU HOME ZONE – GALA W PAŁACU KULTURY I NAUKI

Rozstrzygnięcie konkursu Home Zone odbywało się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta gala którą swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości ze świata mediów oraz architektury. Biuro Autograf Studio na uroczystości reprezentował Tomasz Smuga który zasiadał w jury konkursu. Gala nosiła tytuł „Jakość i Niezawodność”, gdzie zostały wyłonione produkty i usługi związane z branżą architektoniczną, budowlano-remontową, aranżacyjną i wyposażenia wnętrz.

1

2

3

4

5

6

DOM FORTEPIAN – PUBLIKACJA W SERWISIE GAZETA.PL

Na stronie głównej strony gazeta.pl ukazał się artykuł dotyczący Domu Fortepian pt. „Mają już niejeden szalony pomysł na koncie. Ale teraz to dopiero zagrali!”: Studio architektoniczne odpowiedzialne za projekt Dom Fortepian ma na swoim koncie inne ekstrawagancje realizacje. Wśród nich można wymienić, chociażby opisywany wcześniej „Dom Latająca Stodoła”. Projektanci tym razem zmierzyli się z przygotowaniem architektonicznego dzieła, inspirując się muzyką.

Artykuł oryginalnie ukazał się na stronie Domiporta.pl, dziękujemy i zapraszamy do lektury:
https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26560435,dom-fortepian-taki-projekt-powstaje-w-polsce.html

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z projektem również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/willa-fortepian/

fortepian3

KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ CMENTARZA WOJSKOWEGO ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA WESTERPLATTE – PUBLIKACJE

Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyły liczne publikacje m. in. w takich tytułach jak: Architektura Murator, Architektura & Biznes oraz na stronach internetowych: Sztuka Architektury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, wyniki publikowały także portale związane z newsami oraz historią. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z rezultatami w tym także naszą nagrodzoną pracą!

w4

w3

DOM 40 I 4 – PUBLIKACJE W SERWISACH INFORMACYJNYCH ONET.PL, GAZETA.PL, GAZETA KRAKOWSKA, KRAKÓW NASZE MIASTO, BBFAN

Projekt Domu 40 i 4 pojawił się w wielu serwisach informacyjnych ogólnokrajowych oraz lokalnych. Koncept wzbudził nie małe zaciekawienie wśród odbiorców. Mamy nadzieję że kolejne nasze projekty spotkają się z równie dużym zainteresowaniem : )

40_11

40_9

40_10

SPIRAL HOUSE – KATALOG MPOIA

Wystawie Architekci Małopolski 2017 towarzyszył katalog Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów w którym umieszczono wszystkie projekty prezentowane na wystawie: https://www.mpoia.pl/images/publikacje/Katalog_AM_2017_www.pdf
W albumie przedstawiono najlepsze biura architektoniczne w Małopolsce, wśród wielu interesujących projektów pojawił się także nasz Spiral House.

Szczegóły: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

katalog1

katalog2

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE NOIZZ.PL

Portal Noizz.pl zamieścił na swoich łamach artykuł dotyczący projektu Latającej Stodoły: Na spadzistej działce pod Krakowem stanie wkrótce nietypowy, inspirowany surrealizmem dom zaprojektowany przez ekipę Autograf Studio, które zostało założone przez Marcina Galasa i Tomasza Smugę.

Architektura oparta na próbie połączenia sprzeczności, skutkuje sprzecznymi reakcjami. Eksperymentalne wybory skutkują eksperymentalną architekturą. Oryginalne idee tworzą unikaty w przewidywalnym architektonicznie krajobrazie podkrakowskiej miejscowości – tłumaczą architekci.

Serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy do lektury: https://noizz.pl/design/pod-krakowem-powstaje-latajaca-stodola-dom-wyglada-jakby-mial-runac/hkryh01

Szczegóły również na stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

noizz2

gazeta1

NAGRODA ZŁOTEGO ORŁA

Pod skrzydłami Autograf Studio funkcjonuje również CZARNY BIAŁY Najlepsza Szkoła Rysunku i Malarstwa gdzie kształcimy młodych adeptów architektury.
Bardzo miło nam poinformować że CZARNY BIAŁY otrzymała nagrodę ZŁOTEGO ORŁA! Spośród 42 tysięcy firm i sprawdzeniu 698 tysięcy stron oraz przeanalizowaniu prawie 81 tysięcy ocen klientów zostaliśmy nagrodzeni ZŁOTYM ORŁEM KSZTAŁCENIA! Otrzymaliśmy łączną notę w wysokości 9.8 na 10 punktów co oznacza że CZARNY BIAŁY jest najlepszą firmą w branży kształcenia wśród szkół artystycznych w całej Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością: http://czarnybialy.com.pl/

orły2

orły1

DOM V.W.X.Y.Z. – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Portal Archinea.pl po raz kolejny wyróżnił nasze biuro publikując projekt Dom V.W.X.Y.Z., jak czytamy na stronie: Domy V.W.X.Y.Z. to koncepcja kameralnego osiedla na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Niezwykła lokalizacja z widokiem na wejście do Jaskini Mamutowej oraz usytuowanie względem stron świata podyktowała odważne i nietypowe rozwiązania przestrzenne i konstrukcyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

1

BUNKIER SZTUKI – PUBLIKACJA W MAGAZYNIE ARCHITEKTURA & BIZNES ORAZ WYSTAWA POKONKURSOWA

Omówienie wyników konkursu wraz z opracowaniami konkursowymi ukazały się w numerze 01/17 magazynu Architektura & Biznes. Zainteresowanych konkursem nadbudowy Bunkra Sztuki było ponad sto zespołów architektonicznych, m.in. pracownie z Londynu, Paryża, a nawet Dubaju. Ostatecznie rywalizowały 33 prace i je wszystkie można było oglądać na Plantach.
Wystawę plenerową zorganizowano przed wejściem do galerii Bunkier Sztuki gdzie prezentowano prace konkursowe, między nimi projekt naszej pracowni architektonicznej Autograf Studio. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą a także innych pracowni które brały udział w konkursie.

Projekt w szczegółach oczywiście można obejrzeć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/bunkier-sztuki/

bunkier3

bunkier1

HORIZONTAL HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Miło nam poinformować że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni przez portal Archinea.pl. Publikacja dotyczy projektu domu jednorodzinnego Horizontal House: Kształt budynku to prosta, dwukondygnacyjna bryła o współczesnym wyrazie. Forma architektoniczna obiektu podkreśla układ funkcjonalny z wyraźnym zarysem stref wewnątrz domu. Strefa dzienna została całkowicie przeszklona ze wszystkich stron. Parter, dzięki dużym przeszkleniom, otwiera swoje wnętrza na otaczający krajobraz, a masywna bryła piętra sprawia wrażenie lewitującej i zawieszonej w przestrzeni konstrukcji.

Projekt można również oglądnąć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/horizontal-house/

horizontal1

horizontal2

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2019

Tematem Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2019 było Połączenia- Miasto i Rzeka. Zespół Autograf Studio opracował kompleksowy projekt integracji centrum Starego Miasta z terenami przy Wiśle w pobliżu Wawelu w Krakowie. Plansze z naszą pracę były prezentowane w Centrum Kongresowym ICE oraz zostały opublikowane w albumie MBA Kraków 2019.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/miedzynarodowe-biennale-architektury-krakow-2019/

mba3

mba6

mba4

mba5

APARTAMENT KOMETA – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Na stronie Archinea.pl pojawił się jeden z naszych projektów wnętrz: Apartament Kometa. Do wnętrza wprowadzono motywy nawiązujące estetyką do nurtu science-fiction. Motywem przewodnim całego projektu a zarazem inspiracją do tytułowej Komety stał się sufit w salonie- wypełniony świetlnymi pasmami przywodzi na myśl nocne niebo rozbłyskujące deszczem spadających gwiazd…

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/apartament-kometa/

kometa1

kometa2

BUDMA 2018 – WYSTAWA NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

Autograf Studio na Budma 2018! Na prezentację pracowni oraz wystawę pod tytułem 1m/Arch zostało zaproszonych 100 biur architektonicznych z całej Polski. Organizatorami wystawy były Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Izbą Architektów RP. My prezentujemy nasze dwa ostatnie projekty domów jednorodzinnych: Horizontal House oraz premierowo Latająca Stodoła. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA co roku przyciągają tłumy sympatyków architektury w tym roku gościli tam m.in. architekci z biura MVRDV.

Horizontal House można zobaczyć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/horizontal-house/
podobnie jak Latającą Stodołę: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

budma1

budma2

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE WHITEMAD.PL

WhiteMAD to magazyn poświęcony modzie, architekturze i wzornictwu. Magazyn w wersji internetowej działa od maja 2014 r. Portal opublikował nasz projekt Latająca Stodoła w sekcji: Architektura. Architekci wyznaczyli sobie cel, chcąc stworzyć projekt jednorodzinnego domu, który będzie surrealistyczny w odbiorze. Projektując budynek inspirowali się dziełami sztuki, w tym obrazem “Kuszenie świętego Antoniego” Salvadora Dali. Obraz ten był pretekstem do stworzenia “Latającej Stodoły”.

Artykuł dostępny tutaj: https://www.whitemad.pl/dom-jak-latajaca-stodola-architekci-zawiesili-czesc-budynku-nad-ziemia/

Zapraszamy do zapoznania się z projektem również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

latająca1

latająca2

WHITE & BRUTAL – PUBLIKACJA W MAGAZYNIE DOM & WNĘTRZE

„Dom & Wnętrze” to pierwszy polski magazyn o architekturze i wzornictwie, wydawany od 1991 roku. Projekt White & Brutal został opublikowany w sekcji: Projekt dla Ciebie, zawiera szczegółowy opis wszystkich problemów projektowych związanych z domem White & Brutal. Częścią opracowania jest kwestionariusz architekta w którym prezentujemy nasze biuro Autograf Studio oraz inspiracje towarzyszące naszej pracy.

Zapraszamy do lektury oraz do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/white-brutal/

w&b4

w&b2

DOM V.W.X.Y.Z. – PUBLIKACJA W SERWISIE WGN.PL

WGN – Wielka Giełda Nieruchomości – jest liderem działającym od 28 lat na rynku nieruchomości, jednocześnie największym polskim Koncernem Biur Obrotu Nieruchomościami. W swoim serwisie internetowym zamieszczają obiekty architektoniczne warte uwagi. Wśród nich w zakładce: Ze świata nieruchomości znalazł się nasz projekt Dom V.W.X.Y.Z.

Zapraszamy również na stronę: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

wgn1

wgn3

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Redakcja portalu Archinea.pl po raz kolejny wyróżniła nasze biuro publikując na swojej stronie projekt Latającej Stodoły. Zachęcamy do śledzenia najnowszych publikacji oraz do zapoznania się z projektem na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

a1

gazeta2

LUNETA HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL I ARCHINEA.PL

Projekt naszego Luneta House został opublikowany na stronie Archinea.pl, która śledzi i upowszechnia polską, współczesną architekturę, w sekcji: Projekty domów.
„Luneta House” to projekt domu jednorodzinnego zlokalizowanego w Krakowie. Forma budynku zainspirowana została potrzebą posiadania miejsca do kontemplacji zmienności świata oraz do obserwacji upływających cykli natury. Pomieszczenie, które będzie umożliwiało mieszkańcom spowolnienie czasu w zgiełku codziennego życia. Cztery swobodne rozważania nad: Wnętrzem, Zewnętrzem, Ciekawością oraz Duchowością pozwoliły wykształcić ostateczną formę przestrzenną.

Artykuł ukazał się także w serwisie Onet.pl z którym współpracuje Archinea: https://www.onet.pl/styl-zycia/archinea/przestrzen-kontemplacji-i-oryginalna-forma-zobaczcie-nietypowy-dom-w-krakowie/br4xt8y,30bc1058

Zapraszamy do zapoznania się z projektem na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/luneta-house/

luneta2

luneta1

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2017

Tematem Biennale odbywającego się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE w dniach 12-13 października 2017 r. było: Podwórze- Pole Wyobraźni. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych m.in. naszej „EDEN.N.E.” oraz wydawnictwo w postaci albumu w której również można zobaczyć naszą odpowiedź na temat przewodni.

Zaproponowany przez nas utopijny projekt zakładał wykreowanie świata „na nowo”. Stworzenie jednego globalnego Podwórza bez podziałów, który stanowiłoby swego rodzaju współczesny raj- bezgraniczne Pole Wyobraźni.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/miedzynarodowe-biennale-architektoniczne/

3

5

2

5 biennale

OSIEDLE JAGIELNIA – WYRÓŻNIENIE SERWISU OTODOM

Miło na poinformować że osiedle Jagielnia zdobyło nagrodę serwisu Otodom jako Najlepsza Inwestycja Miesiąca w okolicy Krakowa na podstawie zaangażowania i zainteresowania użytkowników serwisu Otodom.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/osiedle-jagielnia/

jagielnia_1

IZBA PAMIĘCI W WARSZAWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Organizatorzy Konkursu na Opracowanie koncepcji architektonicznej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli chcąc docenić wysoki poziom złożonych prac konkursowych przygotowali album poświęcony konkursowi. Wśród prezentowanych projektów znajduje się także nasz.

Serdecznie gratulujemy pozostałym zespołom i zapraszamy do zapoznania się z koncepcją: http://autograf-studio.pl/portfolio/izba-pamieci-warszawa-2/

izba pamieci1

izba pamieci2

LUNETA HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE DEKORIANHOME.PL

Miło nam poinformować że projekt naszego domu Luneta House został przedstawiony na stronie dekorianhome.pl. Jak czytamy na portalu: Własne spojrzenie na świat nowoczesnego wzornictwa home & decor prezentujemy na łamach czasopisma „Dekorian Home” oraz w portalu dekorianhome.pl. Wierzymy, że warto odkrywać, poznawać, czerpać inspirację… W końcu dom to nasze miejsce na ziemi.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/luneta-house/

4

MAŁOPOLSKIE CENTRUM NAUKI – WYSTAWA POKONKURSOWA

Międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji Małopolskiego Centrum Nauki przy ul. Bora-Komorowskiego został rozstrzygnięty w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wszystkich prawie 50 prac konkursowych w tym naszego biura Autograf Studio.

Gratulujemy nagrodzonym pracowniom i zapraszamy do zapoznania się w projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/department-of-science/

mcn 0

mcn 1

CENTRUM MUZYKI W KRAKOWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Wraz z rozstrzygnięciem Konkursu na opracowanie ideowo- studialnej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki w Krakowie ukazał się album zawierający prace wszystkich zespołów które w nim uczestniczyły.

Szczegóły: http://autograf-studio.pl/portfolio/centrum-muzyki-w-krakowie/

centrum muzyki1

IZBA PAMIĘCI W WARSZAWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Rozstrzygnięciu konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy towarzyszył album zawierający wszystkie nadesłane prace konkursowe w tym nasz projekt.

Cały projekt do oglądnięcia na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/kamien/

izba pamieci1

izba pamieci2