APARTAMENT WIZJONERÓW – wystrój w stylu myślicieli

Projekt industrialnego wnętrza, w którym technologia łączy się z wytwornością. Niczym opanowany myśliciel, apartament utrzymany jest w jednej gamie kolorystycznej, jednak czy wizjoner nie może być również marzycielem? Do wystroju można dopisać także taką cechę, co daje niezwykłe połączenie, ładu oraz delikatnego odbiegania od normy.

MOTYWY WIZJONERSKIE

Pierwszym na który zwracamy uwagę jest drewno, które zauważalne jest na większej powierzchni apartamentu. Drewniany parkiet komponuje się w salonie z białymi ścianami, jak i w korytarzu z lustrzanym obiciem. Na ścianach również można zobaczyć drewniane lamele, które w idealny sposób wypełniają przestrzeń naścienną, dają również miejsce na ozdoby, które  znajdują się w wyprofilowanym otworze.

Kolejny motyw, który odgrywa istotną rolę w całości wnętrza to szkło, które w postaci luster pojawia się w najważniejszych punktach mieszkania.  Wzbogaca to wnętrze o dodatkowe odbicia co powiększa jego przestrzeń. Przy samym wejściu, tworzą one nawet pewnego rodzaju komnatę, której każda ściana odbija się po przeciwległej stronie, zarówno w pionie jak i w poziomie.

Kamień, który jest kolejną częścią podłogi, łączy się z drewnianymi panelami na przełomie salonu oraz kuchni. Jest granicą pomiędzy jasną, otwartą przestrzenią salonu, a ciemniejszą, zamkniętą wnęką kuchni. W tym obszarze znajduje się między innymi łazienka, która wyłożona płytkami gresowymi, utrzymana jest w jasnych kolorach z miedzianymi dodatkami. W kuchni natomiast, płytki komponują się idealnie z miedzianymi wnękami. Kolor pomarańczowo-złoty, znajduje się pomiędzy szafkami w odcieniach szarości i daje wrażenie rozświetlenia od środka.

Metalowe elementy znajdują się na całej powierzchni apartamentu, dodają odrobiny ciemniejszego tonu do bieli wypełniającej każde pomieszczenie. Lampy, stoły i dekoracje a także krzesła barowe są wyróżniającymi się czarnymi akcentami, które kontrastują z wszechobecną stonowaną bielą tego mieszkania.

Ostatni ale równie ważny wizjonerski element wystroju, to roślinność. Jest odrobiną koloru w stonowanym mieszkaniu. Sprawia, że wnętrze salonu wydaje się weselsze i bardziej marzycielskie, znajduje swoje miejsce też na tarasie mieszkania gdzie otacza jego boczne ściany.