APARTAMENT ZŁOTA KOSTKA – dwie geometryczne formy w jednym wnętrzu

Projekt nowoczesnego wnętrza pełnego blasku i elegancji. Motywem przewodnim konceptu jest złoto oraz geometryzujące przestrzeń mieszkania świetlne pasma led. Ideą projektową było, aby na dość małej powierzchni stworzyć klimat szlachetności. Połączyć efekt nowoczesnej przytulności wnętrza z nienachalną wytwornością.

Dwa motywy

Projekt operuje dwiema mocnymi rzeźbiarskimi formami. Jedna z nich to złoty sześcian, druga to biały, minimalistyczny prostopadłościan. Zestawienie tych form kreuje całe wnętrze. Określa funkcje oraz przeznaczenia.

Złota Kostka

We wnętrzu pierwszej z nich, tytułowej Złotej Kostki mieści się utrzymana w ciemnych barwach łazienka. Została wykończona ciemnymi płytkami a złota armatura oraz elementy wyposażenia zapożyczają do wnętrza materiał zewnętrzny. W sposób wyważony dopełniając całość.

Na zewnątrz Złotej Kostki znajduje się składany mebel wielofunkcyjny. Otwierany segment to tak naprawdę łóżko ukryte w ścianie. Dzięki temu zabiegowi na niewielkiej powierzchni możliwe było rozdzielenie dwóch, sprzecznych funkcji. Dzienna przestrzeń salonu zmienia się w nocną przestrzeń sypialni- jest elastyczna a jej użytkowanie jest proste i łatwe do zmiany.

Biały Prostopadłościan

Drugi mega mebel, biały minimalistyczny prostopadłościan to tak naprawdę przedpokój, kuchnia, jadalnia oraz strefa pracy w jednym. Działa on na tej samej zasadzie co Złota Kostka. Wszystkie szafy, szafki, szuflady, stół jadalny, telewizor, zostały ukryte. Geometryczny podział na nieregularne wnęki podkreśla wykończenie ich okładziną w kolorze naturalnego drewna.

Światło

Światło zagrało ważną rolę we wnętrzu. Pasma ledowe podkreślają oraz mocno artykułują geometrię przyjętych form. Ciągi światła oplatają: złotą kostkę przy podłodze i suficie, lustro w kształcie wycinka koła oraz prostymi liniami tną zabudowę kuchni.

Zabudowa mebli wykonana we współpracy z firmą WOODEXPERT.