SPIRAL HOUSE – OKŁADKA ARCHITEKTURA & BIZNES!

Zostaliśmy zaszczyceni wyjątkowym wyróżnieniem- nasz rysunek ideowy projektu domu jednorodzinnego Spiral House znalazł się na okładce magazynu Architektura & Biznes (nr 7-8.18) o jakże znaczącym tytule Domek.pl. Wewnątrz numeru znalazło się zestawienie najciekawszych realizacji domów jednorodzinnych na terenie Polski a wśród nich opis naszego projektu. Po raz kolejny Spiral House został doceniony na arenie ogólnopolskiej. Niezmiernie cieszymy się z publikacji na łamach największego czasopisma architektonicznego w naszym kraju!

https://www.architekturaibiznes.pl/308,architektura-i-biznes-7-8-2018.html

okładka 1

okładka2

SPIRAL HOUSE – NAJLEPSZY DOM JEDNORODZINNY W POLSCE 2018 ROKU!

Miło nam poinformować że zostaliśmy wyróżnieni miejscem w zestawieniu 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych 2018 według portalu Archinea. Serwis od lat śledzi i promuje oryginalną polską architekturę współczesną. Ranking przedstawia wyróżniające się koncepcje domów na terenie całego kraju. Dziękujemy że mogliśmy znaleźć się w tak doborowym gronie architektów!

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

spiral 1

spiral 3

KONKURS HOME ZONE 2017 – JURY

Miło nam poinformować, że zostaliśmy zaproszeni do zaszczytnego grona KAPITUŁY KONKURSU HOME ZONE 2017!
Home Zone – ogólnopolski projekt realizowany przy współpracy największych mediów w Polsce oraz wybitnych architektów z renomą międzynarodową, którego celem jest wskazanie właściwych rozwiązań w konkretnym sektorze poprzez promocje przedsiębiorstw, które zasługują na szczególne wyróżnienie na polskim rynku.

HZ1

HZ2

LATAJĄCA STODOŁA – ARTYKUŁ NA PORTALU DOMIPORTA.PL

W serwisie Domiporta.pl który zajmuje się szeroko pojętym rynkiem mieszkaniowym ukazała się publikacja na temat projektu Latającej Stodoły. Dziennikarz w taki sposób scharakteryzował nasze biuro: Autorzy projektu, architekci Marcin Galas oraz Tomasz Smuga ze studia architektonicznego Autograf Studio tworzą jeden z najbardziej ekstrawaganckich zespołów projektowych w Małopolsce. Ich projekty są ze wszech miar oryginalne i odważne w koncepcji oraz wykonaniu. Nie inaczej jest z opisywanym projektem.

Autor zwrócił uwagę na inspiracje które towarzyszyły nam przy tworzeniu domu: Gdy ma powstać wyjątkowy projekt architektoniczny, to natchnieniem może być wszystko. Chmury nad morzem, jak to było w przypadku opery w Sydney, albo obraz „Kuszenie świętego Antoniego” Salvadora Dalego. To właśnie płótno zainspirowało projektantów wyjątkowego domu. „Dom Latająca Stodoła” na pewno będzie wywoływał kontrowersje, bo choć inspirowany lokalną architekturą nie odnosi się do niej bezpośrednio. Sam inwestor również, nie był od początku przekonany, ale projektantom udało się go namówić na realizację śmiałego przedsięwzięcia.

Dziękujemy za wyróżnienie oraz zapraszamy do lektury całości: https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26305333,oto-dom-latajaca-stodola-inspirowana-tworczoscia-salvadora.html

5

domi2

APARTAMENT KOMETA – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL

Nasz projekt aranżacji wnętrz został opublikowany na stronie onet.pl. Jest to konsekwencja współpracy największego polskiego portalu internetowego z serwisem Archinea.pl, wspólnie promują oni oryginalne rozwiązania architektoniczne proponowane przez polskich projektantów.

Dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z projektem również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/apartament-kometa/

onet1

onet2

STARGARDZIANIE-OJCZYŹNIE – II MIEJSCE W KONKURSIE Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nasza nowatorska koncepcja architektoniczno-rzeźbiarska pt. „STARGARDZIANIE-OJCZYŹNIE W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”, znalazła uznanie i zdobyła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie. Szacowne Jury tak uzasadnia decyzję: „Projekt proponuje nowatorskie, prospołeczne podejście do formy Pomnika, poprzez propozycje interaktywności użytkowników, mobilności i zmienności przestrzeni. Istota takiego rozwiązania stanowi czytelny znak nowego podejścia do rozumienia i odbioru Pomnika.”

Cały projekt można znaleźć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/stargardzianie-ojczyznie/

stargard3

31960121_1665268076901085_6720096751207841792_o

LATAJĄCA STODOŁA – WYWIAD W GAZECIE KRAKOWSKIEJ I DZIENNIKU POLSKIM

Artykuł i wywiad na temat domu Latająca Stodoła oraz inspiracji w pracy architekta ukazał się w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim: Sztuka ma zawsze pierwszeństwo – mówią pomysłodawcy Domu Latająca Stodoła. To projekt jednorodzinnego budynku, który powstaje w okolicy Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi motywami które towarzyszyły nam przy tworzeniu tego projektu!

Dziękujemy za wyróżnienie i zapraszamy do lektury:
https://gazetakrakowska.pl/pod-krakowem-powstaje-surrealistyczny-dom-bedzie-wygladal-jakby-zaraz-mial-sie-zawalic/ar/c13-15178850
https://krakow.naszemiasto.pl/pod-krakowem-powstaje-surrealistyczny-dom-latajaca-stodola/ar/c9-7896307

L2

gk2

DOM V.W.X.Y.Z. – PUBLIKACJA W SERWISIE ONET.PL

Dzięki współpracy portalu Archinea.pl z Onetem nasz projekt Dom V.W.X.Y.Z. zagościł na łamach tego ogólnopolskiego serwisu. O koncepcji: W opozycji do ogólnie przyjętego porządku kolejne domy to ostatnie, a nie pierwsze litery alfabetu – tak jak ich architektura staje w opozycji do standardowych rozwiązań. W nawiązaniu do wyglądu ostatnich 5 liter alfabetu powstają podpory kolejnych domów, konstrukcje mają kolejno kształt V, W, X, Y, Z.

Szczegóły również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

o2

o1

SPIRAL HOUSE – WYSTAWA ARCHITEKCI MAŁOPOLSKI 2017

Nasz projekt domu jednorodzinnego Spiral House na wystawie Architekci Małopolski 2017! Pracę można było oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Na prawie 120 planszach zaprezentowano realizacje i projekty architektów, członków Małopolskiej OIA RP. Wystawa stanowiła swego rodzaju podsumowanie działalności najlepszych małopolskich architektów w latach 2010-2017.

Szczegóły projektu: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

manggha1

manggha2

manggha3

manggha4

KAPITUŁA KONKURSU HOME ZONE – GALA W PAŁACU KULTURY I NAUKI

Rozstrzygnięcie konkursu Home Zone odbywało się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta gala którą swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości ze świata mediów oraz architektury. Biuro Autograf Studio na uroczystości reprezentował Tomasz Smuga który zasiadał w jury konkursu. Gala nosiła tytuł „Jakość i Niezawodność”, gdzie zostały wyłonione produkty i usługi związane z branżą architektoniczną, budowlano-remontową, aranżacyjną i wyposażenia wnętrz.

1

2

3

4

5

6

SPIRAL HOUSE – KATALOG MPOIA

Wystawie Architekci Małopolski 2017 towarzyszył katalog Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów w którym umieszczono wszystkie projekty prezentowane na wystawie: https://www.mpoia.pl/images/publikacje/Katalog_AM_2017_www.pdf
W albumie przedstawiono najlepsze biura architektoniczne w Małopolsce, wśród wielu interesujących projektów pojawił się także nasz Spiral House.

Szczegóły: http://autograf-studio.pl/portfolio/spiral-house/

katalog1

katalog2

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE NOIZZ.PL

Portal Noizz.pl zamieścił na swoich łamach artykuł dotyczący projektu Latającej Stodoły: Na spadzistej działce pod Krakowem stanie wkrótce nietypowy, inspirowany surrealizmem dom zaprojektowany przez ekipę Autograf Studio, które zostało założone przez Marcina Galasa i Tomasza Smugę.

Architektura oparta na próbie połączenia sprzeczności, skutkuje sprzecznymi reakcjami. Eksperymentalne wybory skutkują eksperymentalną architekturą. Oryginalne idee tworzą unikaty w przewidywalnym architektonicznie krajobrazie podkrakowskiej miejscowości – tłumaczą architekci.

Serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy do lektury: https://noizz.pl/design/pod-krakowem-powstaje-latajaca-stodola-dom-wyglada-jakby-mial-runac/hkryh01

Szczegóły również na stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

noizz2

gazeta1

NAGRODA ZŁOTEGO ORŁA

Pod skrzydłami Autograf Studio funkcjonuje również CZARNY BIAŁY Najlepsza Szkoła Rysunku i Malarstwa gdzie kształcimy młodych adeptów architektury.
Bardzo miło nam poinformować że CZARNY BIAŁY otrzymała nagrodę ZŁOTEGO ORŁA! Spośród 42 tysięcy firm i sprawdzeniu 698 tysięcy stron oraz przeanalizowaniu prawie 81 tysięcy ocen klientów zostaliśmy nagrodzeni ZŁOTYM ORŁEM KSZTAŁCENIA! Otrzymaliśmy łączną notę w wysokości 9.8 na 10 punktów co oznacza że CZARNY BIAŁY jest najlepszą firmą w branży kształcenia wśród szkół artystycznych w całej Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością: http://czarnybialy.com.pl/

orły2

orły1

DOM V.W.X.Y.Z. – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Portal Archinea.pl po raz kolejny wyróżnił nasze biuro publikując projekt Dom V.W.X.Y.Z., jak czytamy na stronie: Domy V.W.X.Y.Z. to koncepcja kameralnego osiedla na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Niezwykła lokalizacja z widokiem na wejście do Jaskini Mamutowej oraz usytuowanie względem stron świata podyktowała odważne i nietypowe rozwiązania przestrzenne i konstrukcyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

1

BUNKIER SZTUKI  – PUBLIKACJA W MAGAZYNIE ARCHITEKTURA & BIZNES ORAZ WYSTAWA POKONKURSOWA

Omówienie wyników konkursu wraz z opracowaniami konkursowymi ukazały się w numerze 01/17 magazynu Architektura & Biznes. Zainteresowanych konkursem nadbudowy Bunkra Sztuki było ponad sto zespołów architektonicznych, m.in. pracownie z Londynu, Paryża, a nawet Dubaju. Ostatecznie rywalizowały 33 prace i je wszystkie można było oglądać na Plantach.
Wystawę plenerową zorganizowano przed wejściem do galerii Bunkier Sztuki gdzie prezentowano prace konkursowe, między nimi projekt naszej pracowni architektonicznej Autograf Studio. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą a także innych pracowni które brały udział w konkursie.

Projekt w szczegółach oczywiście można obejrzeć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/bunkier-sztuki/

bunkier3

bunkier1

HORIZONTAL HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Miło nam poinformować że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni przez portal Archinea.pl. Publikacja dotyczy projektu domu jednorodzinnego Horizontal House: Kształt budynku to prosta, dwukondygnacyjna bryła o współczesnym wyrazie. Forma architektoniczna obiektu podkreśla układ funkcjonalny z wyraźnym zarysem stref wewnątrz domu. Strefa dzienna została całkowicie przeszklona ze wszystkich stron. Parter, dzięki dużym przeszkleniom, otwiera swoje wnętrza na otaczający krajobraz, a masywna bryła piętra sprawia wrażenie lewitującej i zawieszonej w przestrzeni konstrukcji.

Projekt można również oglądnąć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/horizontal-house/

horizontal1

horizontal2

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2019  

Tematem Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2019 było Połączenia- Miasto i Rzeka. Zespół Autograf Studio opracował kompleksowy projekt integracji centrum Starego Miasta z terenami przy Wiśle w pobliżu Wawelu w Krakowie. Plansze z naszą pracę były prezentowane w Centrum Kongresowym ICE oraz zostały opublikowane w albumie MBA Kraków 2019.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/miedzynarodowe-biennale-architektury-krakow-2019/

mba3

mba6

mba4

mba5

APARTAMENT KOMETA – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Na stronie Archinea.pl pojawił się jeden z naszych projektów wnętrz: Apartament Kometa. Do wnętrza wprowadzono motywy nawiązujące estetyką do nurtu science-fiction. Motywem przewodnim całego projektu a zarazem inspiracją do tytułowej Komety stał się sufit w salonie- wypełniony świetlnymi pasmami przywodzi na myśl nocne niebo rozbłyskujące deszczem spadających gwiazd…

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/apartament-kometa/

kometa1

kometa2

BUDMA 2018 – WYSTAWA NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

Autograf Studio na Budma 2018! Na prezentację pracowni oraz wystawę pod tytułem 1m/Arch zostało zaproszonych 100 biur architektonicznych z całej Polski. Organizatorami wystawy były Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Izbą Architektów RP. My prezentujemy nasze dwa ostatnie projekty domów jednorodzinnych: Horizontal House oraz premierowo Latająca Stodoła. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA co roku przyciągają tłumy sympatyków architektury w tym roku gościli tam m.in. architekci z biura MVRDV.

Horizontal House można zobaczyć na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/horizontal-house/
podobnie jak Latającą Stodołę: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

budma1

budma2

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE WHITEMAD.PL

WhiteMAD to magazyn poświęcony modzie, architekturze i wzornictwu. Magazyn w wersji internetowej działa od maja 2014 r. Portal opublikował nasz projekt Latająca Stodoła w sekcji: Architektura. Architekci wyznaczyli sobie cel, chcąc stworzyć projekt jednorodzinnego domu, który będzie surrealistyczny w odbiorze. Projektując budynek inspirowali się dziełami sztuki, w tym obrazem “Kuszenie świętego Antoniego” Salvadora Dali. Obraz ten był pretekstem do stworzenia “Latającej Stodoły”.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem również na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

latająca1

latająca2

WHITE & BRUTAL – PUBLIKACJA W MAGAZYNIE DOM & WNĘTRZE

„Dom & Wnętrze” to pierwszy polski magazyn o architekturze i wzornictwie, wydawany od 1991 roku. Projekt White & Brutal został opublikowany w sekcji: Projekt dla Ciebie, zawiera szczegółowy opis wszystkich problemów projektowych związanych z domem White & Brutal. Częścią opracowania jest kwestionariusz architekta w którym prezentujemy nasze biuro Autograf Studio oraz inspiracje towarzyszące naszej pracy.

Zapraszamy do lektury oraz do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/white-brutal/

w&b4

w&b2

DOM V.W.X.Y.Z.- PUBLIKACJA W SERWISIE WGN.PL

WGN – Wielka Giełda Nieruchomości – jest liderem działającym od 28 lat na rynku nieruchomości, jednocześnie największym polskim Koncernem Biur Obrotu Nieruchomościami. W swoim serwisie internetowym zamieszczają obiekty architektoniczne warte uwagi. Wśród nich w zakładce: Ze świata nieruchomości znalazł się nasz projekt Dom V.W.X.Y.Z.

Zapraszamy również na stronę: http://autograf-studio.pl/portfolio/dom-v-w-x-y-z/

wgn1

wgn3

LATAJĄCA STODOŁA – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Redakcja portalu Archinea.pl po raz kolejny wyróżniła nasze biuro publikując na swojej stronie projekt Latającej Stodoły. Zachęcamy do śledzenia najnowszych publikacji oraz do zapoznania się z projektem na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/latajaca-stodola-2/

a1

gazeta2

LUNETA HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE ARCHINEA.PL

Projekt naszego Luneta House został opublikowany na stronie Archinea.pl, która śledzi i upowszechnia polską, współczesną architekturę, w sekcji: Projekty domów.

„Luneta House” to projekt domu jednorodzinnego zlokalizowanego w Krakowie. Forma budynku zainspirowana została potrzebą posiadania miejsca do kontemplacji zmienności świata oraz do obserwacji upływających cykli natury. Pomieszczenie, które będzie umożliwiało mieszkańcom spowolnienie czasu w zgiełku codziennego życia. Cztery swobodne rozważania nad: Wnętrzem, Zewnętrzem, Ciekawością oraz Duchowością pozwoliły wykształcić ostateczną formę przestrzenną.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem także na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/luneta-house/

luneta2

luneta1

MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2017  

Tematem Biennale odbywającego się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE w dniach 12-13 października 2017 r. było: Podwórze- Pole Wyobraźni. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych m.in. naszej „EDEN.N.E.” oraz wydawnictwo w postaci albumu w której również można zobaczyć naszą odpowiedź na temat przewodni.

Zaproponowany przez nas utopijny projekt zakładał wykreowanie świata „na nowo”. Stworzenie jednego globalnego Podwórza bez podziałów, który stanowiłoby swego rodzaju współczesny raj- bezgraniczne Pole Wyobraźni.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/miedzynarodowe-biennale-architektoniczne/

3

5

2

5 biennale

IZBA PAMIĘCI W WARSZAWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Organizatorzy Konkursu na Opracowanie koncepcji architektonicznej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli chcąc docenić wysoki poziom złożonych prac konkursowych przygotowali album poświęcony konkursowi. Wśród prezentowanych projektów znajduje się także nasz.

Serdecznie gratulujemy pozostałym zespołom i zapraszamy do zapoznania się z koncepcją: http://autograf-studio.pl/portfolio/izba-pamieci-warszawa-2/

izba pamieci1

izba pamieci2

LUNETA HOUSE – PUBLIKACJA W SERWISIE DEKORIANHOME.PL

Miło nam poinformować że projekt naszego domu Luneta House został przedstawiony na stronie dekorianhome.pl. Jak czytamy na portalu: Własne spojrzenie na świat nowoczesnego wzornictwa home & decor prezentujemy na łamach czasopisma „Dekorian Home” oraz w portalu dekorianhome.pl. Wierzymy, że warto odkrywać, poznawać, czerpać inspirację… W końcu dom to nasze miejsce na ziemi.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/luneta-house/

4

MAŁOPOLSKIE CENTRUM NAUKI – WYSTAWA POKONKURSOWA

Międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji Małopolskiego Centrum Nauki przy ul. Bora-Komorowskiego został rozstrzygnięty w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wszystkich prawie 50 prac konkursowych w tym naszego biura Autograf Studio.

Gratulujemy nagrodzonym pracowniom i zapraszamy do zapoznania się w projektem: http://autograf-studio.pl/portfolio/department-of-science/

mcn 0

mcn 1

CENTRUM MUZYKI W KRAKOWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Wraz z rozstrzygnięciem Konkursu na opracowanie ideowo- studialnej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Muzyki w Krakowie ukazał się album zawierający prace wszystkich zespołów które w nim uczestniczyły.

Szczegóły: http://autograf-studio.pl/portfolio/centrum-muzyki-w-krakowie/

centrum muzyki1

IZBA PAMIĘCI W WARSZAWIE – PUBLIKACJA PROJEKTU

Rozstrzygnięciu konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy towarzyszył album zawierający wszystkie nadesłane prace konkursowe w tym nasz projekt.

Cały projekt do oglądnięcia na naszej stronie: http://autograf-studio.pl/portfolio/kamien/

izba pamieci1

izba pamieci2